.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2020 - Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu

Cyberprzemoc to zjawisko, które pojawiło się wraz z rozwojem dostepu do Internetu, rozwojem komunikatorów społecznociowych. Nie każdy korzystajcy z sieci wie, że nigdy nie jest w niej anonimowy. Zdarzają się hejterzy, którzy poprzez wulgarne, pełne nienawiści  komentowanie postów innych osób chcą im zaszkodzić, albo poprostu wylewają swoją złość i nienwiść na innych. Kazdy, kogo dosięgnęła cybrprzepmoc musi wiedzieć jak sobie z nią radzić, co zrobić, gdzie szukać pomocy. Pamietajmy, że hejtera, prześladowcę czy osobę, która nas nęka w sieci, zawsze można namierzyć i zmusić do odpowiedzialności. 

Ilość wiadomości oraz załączników przesyłanych do publikacji w ramach e-nauczania przekroczyła możliwość ich opublikowania. Dlatego od teraz proszę o przesyłanie do publikacji wiadomości bez żadnych załączników, a jedynie z odnośnikami (linkami) do materiałów umieszczonych na serwisach zewnętrznych, najlepiej w chmurze. Dotyczy to też widomości już przesłanych z załącznikami, które jeszcze nie zostały opublikowane.
W tym zakresie istnieją wygodne i darmowe rozwiązania, np. one drive (będzie potrzebny do korespondencji z Dyrekcją w ramach przesyłania rozliczenia pracy zdalnej), dysk google, dropbox i inne.

Instrukcja przygotowania wiadomości z linkiem do zasobów na dysku OneDrive udostepniona w serwisie Vulcan - link
Wygodny i łatwy w obsłudze jest dysk google, który posiada każdy, kto korzysta z poczty gmail.
Aby utworzyć nowe konto google na potrzeby e-nauczania należy:
- wejść na stronę google.pl
- kliknąć zaloguj w prawym górnym rogu
- wybrać utwórz konto - konto dla mnie
- podać dane, login i hasło, podanie telefony i dodatkowego adresu email może pomóc w odzyskaniu dostępu w przypadku zagubienia hasła
- data urodzenia musi wskazywać, że użytkownik jest pełnoletni, wtedy konto nie posiada ograniczeń
- zaakceptować regulaminy i utworzyć konto
Po utworzeniu i zalogowaniu dostęp do dysku jest możliwy po kliknięciu w ikonę 9 kropek i wybraniu dysku.
UWAGA! Aby udostępnić plik lub folder do przeglądania większej grupie uczniów należy najechać na niego myszką, kliknąć prawym przyciskiem i wybrać udostępnij a następnie na górze okna kliknąć uzyskaj link do udostępnienia, skopiować link i wkleić go do treści wiadomości.
Instrukcje tworzenia i korzystania z dysków w chmurze można też znaleźć w internecie.
Wiadomości w formie tekstu (z odnośnikami do plików lub filmów) proszę przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Materiały można też dostarczać uczniom przez messenger.

Koronawirus zatrzymał nas w domach. Dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia nie możemy wychodzic. Chcąc ułatwić Wam naukę, umilić czas, który musicie spędzać w domu, dać trochę radości i pomóc w tych trudnych chwilach, rozpoczynamy cykl "Zaczytajmy się w Kotanie".
Proponujemy Wam ciekawe opowiadania, bajki lub wiersze które pomogą Wam zrozumieć ten smutny dziś świat. Będziemy czytać o uczuciach, marzeniach, o tym co ważne, ale także wesołe i ciekawe. Zachęcamy do wspólnego słuchania z rodzinami. Chcemy także w ten sposób dotrzeć do Was w Waszych domach w ramach e-nauczania.

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej