godlo

Twoja Wiedza - Twoja Przyszłość II

W listopadzie 2017 r. w  rozpoczęły się w naszej Szkole zajęcia pozalekcyjne- „Cukiernik” i „Kucharz” w ramach projektu pn. "Twoja wiedza - Twoja przyszłość II". Projekt ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10. Innowacyjna edukacja, Działanie 10.2. Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie zawodowe na podstawie umowy nr UM_SE.433.1.095.2017 o dofinansowanie projektu pn. „Twoja wiedza – Twoja przyszłość II” nr RPKP.10.02.03-04-0012/16.
Beneficjentem projektu jest Powiat Inowrocławski. Projekt jest realizowany w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 28 września 2018 r. i obejmuje rok szkolny 2017/2018.

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego szkół zawodowych Powiatu Inowrocławskiego poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej, dostosowanej do potrzeb rynku pracy, w roku szkolnym 2017/2018.

Źródła finansowania projektu

Koszt całkowity projektu: 586 699,95 zł,

środki RPO (EFS) - 85%: 498 694,95 zł,

środki krajowe - 10%: 58 670,00 zł,

środki własne - 5%: 29 335,00 zł.

Biblioteczka równościowa projektu.

 

Pierwsze zajęcia pozalekcyjne „Cukiernik” w ramach projektu pn. „ Twoja wiedza – Twoja przyszłość II” odbyły się  dniu 9 listopada 2017 r. odbyły się Tematem spotkania były wypieki jesienne . Uczniowie w grupach sporządzali papatacze ze śliwkami z nutką cynamonową. Chłopcy sporządzali ciasto ręcznie, natomiast dziewczęta przy użyciu robota- miesiarki. W obydwu przypadkach efekt okazał się wyśmienity. Na zakończenie zajęć uczniowie zasiedli do jesiennego stołu pachnącego świeżym ciastem, śliwkami i cynamonem. Degustacja przygotowanych ciast sprawiała uczestnikom wielką przyjemność i przyniosła wiele doznań smakowych.

II zajęcia -   odbyły się  10 listopada 2017r. Tematem zajęć była Technika sporządzania ciasta drożdżowego. Sporządzanie rogali drożdżowych z masą marcepanową i rogali z farszem z kapusty kiszonej i suszonych grzybów oraz barszczu czerwonego. Uczniowie na zajęciach mieli możliwość zapoznania się z techniką wykonania ciasta drożdżowego metodą dwufazową. Wykonywali także różnego rodzaju nadzienia: słodkie - z marcepanu i bakalii oraz słone - z kapusty kiszonej i podgrzybków suszonych. Ponadto młodzież sporządziła barszcz czerwony. Na zakończenie zajęć uczniowie zdegustowali i omówili wykonane potrawy

15 listopada 2017 r. odbyły się kolejne zajęcia pozalekcyjne "kucharz" w ramach projektu pn. "Twoja wiedza - Twoja przyszłość II". Tematem dzisiejszych zajęć była: Technika sporządzania koktajli. Sporządzanie koktajli: pomidorowego, truskawkowego i z czarnej porzeczki. Uczniowie wykonywali witaminowe, kolorowe koktajle na bazie kefiru, jogurtu lub mleka. Słodkie i słone napoje na pewno będą ciekawym urozmaiceniem ich codziennej diety.

Kolejne zajęcia pozalekcyjne - cukiernik odbyły się 17.11.2017 pod hasłem trwałych wyrobów cukierniczych. Uczniowie wykonali żelki owocowe- malinowe oraz paluszki ptysiowe z cukrem. Uczestnicy zapoznali się z techniką sporządzania domowych żelków, formowania i warunkami ich przechowywania. Podczas wykonywania drugiego ćwiczenia uczniowie mieli możliwość zapoznania się z metodą sporządzania ciasta parzonego- ptysiowego, a także samodzielnie formować za pomocą worka cukierniczego paluszki ptysiowe. Tradycyjnie zajęcia kończył słodki poczęstunek- gdzie prym wiodły ulubione przez wszystkich- żelki owocowe.

 W dniu 24 listopada 2017r. odbyły się kolejne zajęcia pozalekcyjne dla kucharzy w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego. Zajęcia były poświęcone technice sporządzania muffinek. Młodzież miała możliwość zapoznania się z produkcją muffinek zarówno słodkich jak i słonych. Uczniowie sporządzili trzy rodzaje muffinek: z owocami suszonymi, bananami i z brokułami oraz zupę pomidorową czystą.

Na zajęciach pozalekcyjnych kucharz 29 listopada królowało ciasto francuskie.Uczniowie wypiekali kabanosy w cieście francuskim, ciasteczka-koperty z brzoskwiniami oraz rurki z bitą śmietaną. Młodzież starannie nadawała kształt rurkom i formowała koperty. Dodatkowo przygotowywała też kabanosy w pikantnym cieście. Tradycyjnie na zakończenie ćwiczeń uczniowie degustowali i porównywali sporządzone przez siebie wypieki. Zdania były podzielone. Każdy przedstawił swoje indywidualne preferencje na temat smaku ciasteczek i przekąsek wykonanych na tych zajęciach.

Piękny przedświąteczny czas dotarł także na zajęcia pozalekcyjne dla cukierników.W ramach projektu Twoja Wiedza Twoja Przyszłość w piątkowe popołudnie 15 grudnia uczniowie wykonywali dekoracje świąteczne z piernika. Uczestnicy sporządzili ciasto piernikowe metodą zaparzaną. Następnie każdy misternie wykrawał i wypiekał ciastka. Największą frajdą dla młodzieży okazało się jednak dekorowanie domków i choinek. Użyli do tego samodzielnie sporządzonego lukru królewskiego z dodatkiem barwników spożywczych oraz aromatu jabłkowego .Pod koniec zajęć stworzona została mała „wystawa” świątecznych dekoracji w mini leśnej odsłonie- było pięknie, zobaczcie sami. A aromat unoszący się w pracowni był przepiękny, korzenny, ciepły i przypominał, że święta tuż tuż.Każdy z uczestników zabrał do domu swój domek i choinkę, gdzie w świąteczne dni będzie mógł pałaszować cuda z piernika.

Ostatnie w 2017 r. zajęcia pozalekcyjne "kucharz" w ramach projektu "Twoja Wiedza Twoja Przyszłość" poświęcone były technice sporządzania potraw z drobiu. Świąteczno- bożonarodzeniowe dania, które wykonali uczestnicy projektu to: gęś owsiana pieczona z jabłkami oraz kaczka w pomarańczach i miodzie z nutką goździków. Dodatkowo uczniowie sporządzili kasze na sypko: krakowską i gryczaną. Tradycyjnie zajęcia pozalekcyjne kończyły się wspólną degustacją. Tym razem wszyscy otrzymali solidne porcje pieczystego.

Pierwsze w Nowym 2018 Roku zajęcia pozalekcyjne kucharz w ramach projektu pn. "Twoja wiedza- Twoja przyszłość II" poświęcone były technice sporządzania sushi- tradycyjnej potrawy kuchni japońskiej.
Uczniowie podczas zajęć wykonywali różnego rodzaju sushi m.in. maki- sushi, gunkan- maki i California- maki. Młodzież przygotowywała ryż, doprawiała sosem do sushi oraz sporządzała mnóstwo dodatków: łososia, paluszki krabowe, awokado, ogórki, paprykę oraz kawior. Następnie uczniowie zapoznali się z techniką rolowania klasycznego sushi oraz sushi odwracanego na matach. Jak zawsze na zakończenie zajęć uczniowie degustowali wykonane przez siebie potrawy. Nie obyło się bez zabawnych sytuacji podczas spożywania sushi za pomocą pałeczek.

Wypieki karnawałowe (12 stycznia) były tematem szóstych już zajęć pozalekcyjnych dla cukierników. Uczniowie sporządzali ciasto zbijane z którego formowali faworki-chruściki oraz róże karnawałowe z galaretką truskawkową i agrestową. Ciastka oprószone zostały waniliowym cukrem pudrem. Chrupiące przysmaki " poszły" niczym świeże bułeczki , były naprawdę przepyszne.

W dniu 19 stycznia 2018r. uczniowie w zawodzie kucharz na zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu "Twoja wiedza -Twoja przyszłość II" zgłębiali tajniki sporządzania zup kremów, które należą do grupy zup wykwintnych i lekkostrawnych. Młodzież miksowała, przecierała poszczególne składniki, zagęszczała żółtkami ze śmietaną oraz hartowała zupy. Uczniowie podawali zupę cebulową z grzankami z chleba żytniego w bulionówkach, a zupę wiśniową z biszkopcikami w wazie i w głębokich talerzach. Jak zawsze na zakończenie ćwiczeń uczniowie degustowali i porównywali sporządzone przez siebie zupy. Prym wiodła zupa cebulowa, która podbiła serca naszych uczniów.

Piątkowe popołudniowe spotkanie cukierników 26 stycznia 2018 upłynęło pod znakiem ciast-deserów francuskich i włoskich. Z chłodzonego ciasta francuskiego uczniowie formowali kwadratowe i trójkątne ciastka wykończone cukrem trzcinowym, okrągłe z jabłkiem oraz różyczki z odrobiną sosu truskawkowego. Wyroby podczas odpieku pięknie rosły, ukazując wielowarstwową listkowaną strukturę ciasta francuskiego. Uczniowie wykonali także tiramisu - tradycyjny włoski deser, składający się z kilku warstw biszkoptów nasączonych espresso, masy z serka mascarpone, wierzch natomiast obficie oprószyli kakao. Elementy dekoracyjne młodzież wykonała z czekolady, formując ją za pomocą worka cukierniczego w ażurkowe wzorki. Deser podano jednoporcjowo w dekoracyjnych słoiczkach oaz wieloporcjowo w szklanej salaterce. Tiramisu - nazwa mówi sama za siebie - z włoskiego oznacza dosłownie "podnieś mnie na duchu" i ten pyszny deser właśnie to spowodował - wszystkim smakował i czuliśmy się „niebiańsko".

Ostatnie w I semestrze zajęcia pozalekcyjne kucharzy poświęcone były technice sporządzania zapiekanek. Młodzież wykonywała zapiekankę serowo- szpinakową, zapiekankę z makaronu i mięsa oraz zapiekankę z ryżu z jabłkami i rodzynkami. Podczas zajęć uczniowie krok po kroku przygotowywali różne składniki do poszczególnych zapiekanek. Nielada wyzwaniem było przygotowanie zapiekanki serowo- szpinakowej, w której skład wchodziły sery: gorgonzola, mozzarella, feta, camembert i ementaler. Tradycyjnie na zakończenie ćwiczeń młodzież zasiadła do wspólnego stołu. Uczniowie jednogłośnie zdecydowali, że najlepszą z zapiekanek była zapiekanka serowo - szpinakowa, którą chętnie wykonają jeszcze w rodzinnym domu.

erasmus

erasmus

 ◄ 
 ► 
luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

virtual-tour

Uczniowski Klub Sportowy

filmy

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies.

Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem