Wydrukuj tę stronę
23 czerwiec 2022

Wycieczka do Warszawy

118

Byliśmy! Zobaczyliśmy! Zdobyliśmy! WARSZAWA JEST NASZA!!!

W ramach Przedsięwzięcia POZNAJ POLSKĘ wybraliśmy się na „podbój stolicy”. Na pierwszy ogień poszło CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Eksplorowaliśmy strefę eksperymentowania z blisko 200 eksponatami. Był to przecudny czas wspólnej zabawy i nauki.

Przed kolejnymi podbojami posililiśmy się pysznym obiadem w BISTRO WIEM. Niezapomnianym przeżyciem była podróż warszawskim METREM. W drodze na ZAMEK KRÓLEWSKI podziwialiśmy przepiękne pomniki: Mikołaja Kopernika, Adama Mickiewicza oraz księcia Józefa Poniatowskiego. Mieliśmy przyjemność zobaczyć z bliska PAŁAC PREZYDENCKI, GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIEŻA oraz POMNIK OFIAR TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ.

Zwieńczeniem naszej wycieczki było spotkanie z Panią Martą Falkowską - Marczuk i Panią Małgorzatą Seroką, które w cudowny i malowniczy sposób oprowadziły nas po komnatach ZAMKU KRÓLEWSKIEGO. Swoimi opowieściami przeniosły nas w czasy panowania królów Polski.

Na zakończenie naszego pobytu w stolicy wybraliśmy się na spacer po warszawskiej STARÓWCE, gdzie „przybiliśmy piątkę” drugiej SYRENCE, podziwialiśmy krajobraz z warszawskich murów obronnych – przedbramia Bramy Nowomiejskiej Starego Miasta oraz Kolumnę Zygmunta. Każdy z nas przywiózł do domu pamiątki z pobytu w Warszawie!

A w drodze powrotnej planowaliśmy podbój kolejnych miast Polski…??

 

 

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej