.

  ul. Solankowa 21, 88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Zawodowa i Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu

Strona Główna

Dnia 19.10.2017 uczniowie naszej szkoły uczystniczyli w warsztatatach edukacyjno-terapeutycznych zorganizowanych przez Klub Jeździecki Oxer w Łojewie. Dzieci podczas pobytu dowiedzieli się o pracy z końmi jak należy je pielęgnować, karmić co nawet sami próbowali tego dokonać :-)

Druga częścią były zajęcia z hipoterapii. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia mogły sprawdzić swoją koordynację wzrokowa oko-ręka i równowagę.

Niektórzy uczniowie przełamali swój lęk do zwierząt. Było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dzieci przy pomocy rodziców i opiekunów wykonały plakaty oraz pamiątkowe kotyliony, które mogły zabrać na pamiątkę. Podobno przynoszą szczęście na koniec był rozegrany mecz piłki nożnej.
Nad całym przebiegiem warsztatów bardzo czujnie pilnowal kierownik raczej kierowniczka pies NUTA jest boska.

Dziękujemy serdecznie pani Elwirze, pani Dorocie i pani Justynie za przekazaną wiedze oraz za dobre serce przekaze dzieciom

24 października 2018r. odbyło się kolejne spotkanie „GRUPY WSPARCIA- Spotkajmy się”. Tym razem gościliśmy w murach naszej Szkoły ratowników medycznych panów- Damiana Sikorskiego i Marcina Maciejewskiego. Tematem naszego spotkania była pierwsza pomoc przedmedyczna w sytuacjach domowych. Uczyliśmy się co zrobić i jak się zachować za nim przyjedzie fachowa pomoc medyczna by ratować życie lub zdrowie naszych bliskich. Ratownicy uczyli nas reanimacji i jak wygląda pozycja bezpieczna boczna, ale też co zrobić, gdy podejrzewamy złamanie kończyn. Poinstruowali nas jak zabezpieczać rany, co robić na wypadek oparzenia czy zakrztuszenia oraz ataku epilepsji. Panowie są utytułowanymi ratownikami z wieloletnim stażem, dlatego bez trudu odpowiedzieli na wszystkie nurtujące rodziców pytania z dziedziny ratownictwa i opieki. Mamy nadzieję, że nawiązana znajomość zaowocuje kontynuacją spotkań i wzajemną współpracą.

Po bardzo emocjonującej i wyczerpujących zajęciach mamy mogły odpocząć podczas rozmowy przy kawie i przepysznych słodkościach przygotowanych przez uczniów Szkoły Branżowej I stopnia zawód cukiernik. Ich dzieci w tym czasie przebywały pod opieką naszych nauczycieli spędzając czas na zajęciach plastycznych, muzycznych oraz rewalidacyjnych.

 

Już dziś zapraszamy serdecznie na kolejną” Grupę Wsparcia”, która odbędzie się 12 grudnia o godz. 15.30. Zapewniamy serdeczną atmosferę i świąteczne atrakcje!

Dnia 20 października 2017r. w ramach akcji „Powiat z Sercem dla zwierząt” do naszej Szkoły przybyli goście. Uczniowie z klas Szkoły Podstawowej, Zespołów Edukacyjno Terapeutycznych oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy spotkali się z inicjatywy pani Marleny Gronowskiej Rzecznika Biura Informacji Publicznej i Promocji Starostwa Powiatowego, który jest głównym organizatorem akcji, z lekarzem weterynarii p. Piotrem Biegała, który opowiedział uczniom jak powinno traktować się zwierzęta domowe, jak się nimi opiekować by były z nami szczęśliwe a jak zachowywać się w stosunku do dziko żyjących; panią Katarzyną Głowacką, która opowiedziała o swoim przyjacielu- psie przewodniku, o imieniu Marat; swoich pupili zaprezentował również p. Dariusz Vollmuller- jego psy husky zaprezentowały się w zaprzęgu. Z uczniami spotkał się również Edukator z Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia pan Andrzej Jankowski, który opowiadał o zwierzętach zamieszkujących w NPT.

Całe spotkanie uatrakcyjniały konkursy, zabawy i quizy przygotowane przez organizatorów. Swoje umiejętności animacyjne zaprezentowali również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Kościelca, którzy przy współudziale naszych uczniów „tworzyli" zwierzątka z produktów spożywczych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali zasłużone nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

My też wdzięczni za sympatycznie i pożytecznie spędzony czas w podziękowaniu za przekazaną nam wiedzę i miłość do zwierząt obdarowaliśmy naszych gości upominkami wykonanymi własnoręcznie na zajęciach plastyki, techniki i kreatywności.

15 pazdziernik 2017

Nowy Sezon Grupy Wsparcia

Cannot find /2017/nowy-sezon-grupy-wsparcia subfolder inside /home/inokotan/domains/inokotan.pl/public_html/images//2017/nowy-sezon-grupy-wsparcia/ folder.
Admiror Gallery: 5.1.1
Server OS:Apache/2
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40

19 września Grupa Wsparcia dla Rodziców - "Spotkajmy się" zainaugurowała sezon 2017 - 2018. Pierwsze spotkanie powiązane było z obchodami Dnia Ziemniaka,
które to obchody uatrakcyjniły czas dzieciakom. Rodzice przy herbatce mogli skosztować potraw z ziemniaków przygotowanych przez uczniów klas zawodowych. Omówiono tematykę i terminy spotkań w bieżącym sezonie. Dyrektor Szkoły zapoznał Rodziców z planami pracy Szkoły w tym roku szkolnym, przedstawił aktualne zadania i zaprosił do szerokiej współpracy. Rodzice jak zwykle mogli wymienić między sobą doświadczenia, spotkać się z terapeutami i pracownikami Szkoły.

Przy Grupie Wsparcia działa też KLUB ABSOLWENTA, do udziału w którym zapraszamy naszych kochanych Absolwentów szczególnie serdecznie. Nie zapominajcie o nas.
Terminy spotkań Grupy Wsparcia w tym roku szkolnym to wtorki: 24 października, 12 grudnia, 9 stycznia, 6 marca, 24 kwietnia i 12 czerwca.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY także NOWYCH członków NASZEJ GRUPY. Do zobaczenia 24 października.


AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website secured by Security Audit Systems, visit our cyber security website
Nasze filmy
Odwiedź nasz kanał
E-dziennik
Zaloguj się do E-dziennika
U K S
Zobacz stronę
360
Zapraszamy na spacer
Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej