.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Szkoła Podstawowa

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu

Strona Główna - Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu

30 kwiecień 2018

Helsinki

W ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej na zasadach programu Erasmus+ kolejna grupa nauczycieli Kotana przebywa aktualnie w Finlandii. Podczas tygodniowego pobytu wezmą udział w Szkoleniu Benchmarking Course.

Dzień 1

Jak dotąd - z relacji koordynatora projektu - miało miejsce spotkanie międzynarodowej grupy kursowej (Polska, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Włochy, Czechy, Holandia) oraz zwiedzanie Helsinek. Przed nimi natomiast oficjalne rozpoczęcie szkolenia oraz omówienie szczegółów jego przebiegu.

 

 Dzień 2.

Intensywny dzień szkoleniowy już za nami! Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 8.30 od miłego akcentu, mianowicie: zwiedzania szkoły, poznania systemu kształcenia oraz specyfiki placówki. Podczas wspólnego posiłku nastąpiła wymiana doświadczeń z uczestnikami szkolenia, a także pracownikami szkoły i uczniami. Z pełnymi brzuszkami wróciliśmy na część warsztatową, podczas której przedstawiliśmy naszą placówkę i jej europejski wymiar. Kolejnym wyzwaniem było opracowanie profilu nauczyciela przyszłości. Zdobyliśmy wiele nowych informacji. Udało nam się nawiązać współpracę projektową eTwinning ze szkołą z Chorwacji! Zajęcia zakończyły się o godzinie 16.00. Nadszedł czas na zasłużony relaks i dalsze zwiedzanie miasta

 

 Dzień 3. 

Dzień trzeci szkolenia Benchmarking Course w Finlandii już za nami! Dzisiaj wizytowałyśmy fińskie gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przeprowadzonej przez dyrektora placówki – dotyczące fińskiego systemu nauczania i funkcjonowania. Później był czas na obserwację dowolnie wybranych przez nas zajęć. Na zakończenie dyrektor zapoznał nas z charakterem zarządzania placówki i planowaniem finansów. Przedstawił nam również projekt generalnego remontu, który czeka szkołę w nadchodzące wakacje. Powstał on w kooperacji z nauczycielami, rodzicami i uczniami – po to, by placówka zaspokajała oczekiwania wszystkich. Późnym popołudniem znalazłyśmy chwile wytchnienia w Kaplicy Ciszy – niesamowitym miejscu – w całości wykonanym z drewna, które wygląda jak ziarenko piasku pośród nowoczesnych budowli. Dzień zakończyłyśmy spacerem po mieście.

 

Dzień 4. 

Finlandia - dzień czwarty. Dziś miał miejsce kolejny wykład na temat systemu edukacji szkolnej. Następnie uczestniczyłyśmy w warsztatach dobrych praktyk, w których wzięli udział uczestnicy ze wszystkich krajów biorących udział w szkoleniu (Turcji, Chorwacji, Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Holandii, Czech, Francji, Belgii i Polski). Cała grupa miała również niepowtarzalną okazję zwiedzenia międzynarodowej szkoły Vantaa - z polskim akcentem - nauczycielem wychowania fizycznego z Ustki, żyjącym i pracującym w Finlandii od 13 lat. A nasze wrażenia uwieczniłyśmy na zdjęciach - zobaczcie sami:)

 

Dzień 5.

Minął ostatni dzień naszego pobytu w Finlandii. Gościliśmy dziś w progach klasy szkolnictwa specjalnego. Okazało się, że zarówno dzieci fińskie jak i polskie preferują ten sam rodzaj zabawek - mianowicie klekoty. Następnie odwiedziliśmy szkołę kształcącą w zawodach: kucharz, cukiernik, stolarz, malarz, krawcowa i projektant mody. Ciekawostką jest to, że naukę w szkole zawodowej może pobierać każdy - bez względu na wiek. Dzień zakończył wykład na temat historii i kultury Finlandii. Zwieńczeniem naszego szkolenia było uroczyste wręczenie certyfikatów.

 

Ostatni wieczór w Finlandii spędziłyśmy na wyspie Suomenlinna. Później przyszedł czas na pakowanie. Wczesnym rankiem wyruszyłyśmy w podróż powrotną do domu. Pełne wrażeń niecierpliwie czekamy na spotkanie z Wami!

27 kwiecień 2018

Nauczanie indywidualne

Nauczanie indywidualne prowadzone jest w naszej szkole dla uczniów, którym stan zdrowia uniemożliwia uczęszczanie na zajęcia lekcyjne do szkoły. Jest ono organizowane na podstawie Orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania, które wydają poradnie psychologiczno – pedagogiczne. Orzeczenie wydaje się na wniosek rodzica lub prawnego opiekuna, na podstawie zaleceń lekarza specjalisty.

Ilość godzin nauczania indywidualnego kształtuje się następująco:

w klasie „0” 4 – 6
w klasach I – III 6 – 8
w klasach IV – VIII 10 – 12
w szkole ponadpodstawowej 12 - 16

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży
Dyrektor szkoły może:
- zwiększyć - za zgodą organu prowadzącego - tygodniowy wymiar godzin zajęć indywidualnego nauczania powyżej maksimum określonego w rozporządzeniu
- zmniejszyć ten wymiar - w przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia ucznia i na wniosek jego rodziców lub jego samego, o ile jest pełnoletni - poniżej określonego minimum, pamiętając o konieczności zrealizowania przez ucznia podstawy programowej
- zezwolić - na wniosek nauczyciela prowadzącego zajęcia indywidualnego nauczania, po zasięgnięciu opinii rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia - na odstąpienie od realizacji niektórych treści nauczania objętych obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi, stosownie do możliwości psychofizycznych ucznia oraz warunków w miejscu, w którym zajęcia są realizowane. Wniosek w tej sprawie zawierający uzasadnienie składa się w postaci papierowej lub elektronicznej;
- zawiesić organizację nauczania indywidualnego - na wniosek rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia i na podstawie dołączonego do wniosku zaświadczenia lekarskiego, z którego wynika, że stan zdrowia ucznia uległ czasowej poprawie i umożliwia mu uczęszczanie do szkoły. Zawieszenie organizacji nauczania indywidualnego obowiązuje na okres wskazany w zaświadczeniu lekarskim.
- zakończyć realizację nauczania indywidualnego - na wniosek rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia i na podstawie dołączonego do wniosku zaświadczenia lekarskiego, z którego wynika, że stan zdrowia umożliwia uczniowi uczęszczanie do szkoły. Dyrektor ma obowiązek powiadomić o tym poradnię, która wydała orzeczenie oraz organ prowadzący szkołę.

Dyrektor Szkoły ma obowiązek podejmować działania umożliwiające uczniowi objętemu nauczaniem indywidualnym kontakt z rówieśnikami. Ma to na celu zapewnienie uczniowi pełnego osobowego rozwoju, integracji ze środowiskiem szkolnym oraz ułatwienie powrotu do szkoły.
Działania te dyrektor podejmuje - w uzgodnieniu z rodzicami ucznia albo z nim samym, o ile jest pełnoletni - uwzględniając aktualny stan zdrowia ucznia oraz wnioski nauczycieli z obserwacji możliwości jego uczestniczenia w życiu szkolnym.
O ile stan zdrowia ucznia znacznie utrudnia, ale nie uniemożliwia mu uczęszczania do szkoły, dyrektor organizuje różne formy uczestnictwa ucznia w życiu szkoły, w tym w szczególności umożliwia mu udział w:
• zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia;
• uroczystościach i imprezach szkolnych;
• wybranych zajęciach edukacyjnych.

 

W ramach nauczania indywidualnego w naszej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, dla wielu uczniów prowadzony jest projekt, którego podstawową formą realizacji są prowadzone w grupie uczniów działania praktyczne m. in.: warsztaty, wycieczki, spacery, imprezy okolicznościowe, spotkania, wizyty w instytucjach użyteczności publicznej. Działania te mają na celu aktywizowanie uczniów, inspirowanie ich, zaciekawienie tak, aby potrafiły się odnaleźć w dalszym życiu społecznym.
Dobrze wykształcone więzi społeczne sprawiają, że kontakty interpersonalne są dużo łatwiejsze dla dziecka. Realizujemy różnego rodzaju przedsięwzięcia, by w jak najlepszy sposób przygotować naszych wychowanków do życia w społeczeństwie.

27 kwiecień 2018

Crème brulée

W dniu 27 kwietnia 2018r. uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz brali udział w kolejnych zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu „ Twoja wiedza- Twoja przyszłość II”. Tematem przewodnim były desery zestalane na gorąco. Młodzież miała możliwość zapoznania się krok po kroku z techniką wykonania francuskiego deseru crème brulée oraz sufletu pomarańczowego. Na zakończenie spotkania omówiono sporządzone potrawy i wybrano smaczniejszy deser, którym jednogłośnie okazał się crème brulée.

 

26 kwiecień 2018

Terapia neurotaktylna

Zajęcia prowadzi mgr Kazimiera Badyna w sali 24.

Zajęcia odbywają się w specjalnie do tego wyposażonym gabinecie. Terapia neurotaktylna to techniki masażu i stymulacji skóry, wpływające na rozwój funkcji centralnego układu nerwowego, a w szczególności półkul mózgu, kory mózgowej, śródmózgowia i tylnych partii mózgu.

Zajęcia prowadzone w nowej pracowni mają formę masażu, który pobudza oraz przygotowuje receptory skóry do prawidłowego odbioru bodźców sensorycznych pochodzących z otoczenia. Zwiększa świadomość ciała i reguluje zaburzenia recepcyjne skórny (zaburzenia w odbiorze wrażeń dotykowych). Reguluje reakcje mózgu na informacje pochodzące ze skóry i mięśni. Terapia neurotaktylna współdziała z metodą integracji odruchów. Normalizujące działanie, potwierdzone w pracy z dziećmi i dorosłymi, pozwala na łączenie terapii neurotaktylnej z różnymi innymi technikami rehabilitacji, z masażami oraz stosowanie jej oddzielnie jako metodę relaksującą i wspierającą rozwój dziecka, a także pomocną w terapii osób dorosłych.

Terapia neurotaktylna wykorzystuje specjalny dotyk i stymulację, które regulują między innymi integrację odruchów, zakres napięcia mięśniowego, integrację sensomotoryczną, świadomość kinestetyczną. Zajęcia w pracowni, dla zwiększenia ich skuteczności, połączone są z elementami arteterapii.

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej