.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Szkoła Podstawowa

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu

Strona Główna - Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu

23 pazdziernik 2019

Code Week 2019 w Kotanie

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Kodowania Code Week 2019 uczniowie Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych Szkoły Podstawowej oraz klas Przysposabiajacych do Pracy zrealizowali na zajęciach rewalidacyjnych prowadzonych metodą Marii Montessori 10 wyzwań zaplanowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Kodowaliśmy bajkę "Czerwony Kapturek ", szukaliśmy kodu w codziennych czynnościach, wykonywaliśmy działania matematyczne. Na zajęciach wykorzystano Ozobota oraz aplikację Puzzle AR do tworzenia trójwymiarowych obrazów.

 

Wczoraj w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie świetlicowo - biblioteczne w ramach współpracy z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Bydgoszczy. Poświęcone było książce pt. ,,O psie, który jeździł koleją". Uczestniczyli w nim uczniowie SP oraz Zespołów Edukacyjno -Terapeutycznych. Podczas zajęć nasi uczniowie mieli okazję poznać prawdziwą historię Psa Lampo, który stał się bohaterem wszystkich Włochów. Zajęcia były kontynuacją ubiegłorocznych spotkań, podczas których najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali krakowską legendę o psie Dżok pt. ,,Dżok - legenda o psiej wierności".

 

Po raz kolejny nasza Szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Branżowej uczestniczyli w pogadankach, podczas których mieli okazję zapoznać się z historią białej laski, przeczytać ulotki dotyczące pomocy osobom niewidomym i niedowidzącym oraz obejrzeć filmy o codziennym życiu osób z dysfunkcjami wzroku. W trakcie zajęć zaprezentowane zostały sprzęty i udogodnienia dla osób niewidomych, m.in. czujniki poziomu cieczy, detektory kolorów czy metki zapisane Braillem. Uczniowie poznali alfabet punktowy i sposób jego zapisu. Próbowali również odczytywać nazwy leków zapisanych Braillem na opakowaniach. Uczniowie Szkoły Podstawowej sprawdzili się w roli przewodników osób niewidzących podczas spaceru, natomiast uczniowie Szkoły Branżowej zmagali się z układankami, co wcale nie okazało się „dziecinnie” proste z zasłoniętymi oczami. Pani Pielęgniarka przeprowadziła dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy zajęcia dotyczące sposobów dbania o oczy. Przybliżyła budowę oka, sposoby dbania o wzrok, a także przyczyny jego pogarszania się. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, jakie produkty warto spożywać, aby mieć „sokoli wzrok”. Poznali sposoby dbania o higienę oka i zrozumieli również, jakie konsekwencje może mieć nadmierne korzystania z telewizora, komputera czy smartfona. 23 października 2019 roku klasy ZET Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece Miejskiej z p. Jarosławem, który utracił wzrok oraz p. Katarzyną i jej psem przewodnikiem – Maratem. Pani Kasia opowiadała o życiu osoby niewidomej i radzeniu sobie w codziennych sytuacjach, jak choćby robienie prania czy chodzenie do pracy. Uczniowie mieli okazję zadać osobom niewidzącym pytania. Dzięki odpowiedziom mogli łatwiej zrozumieć, jak funkcjonują osoby z dysfunkcjami wzroku i w przyszłości wykorzystać tę wiedzę, aby w razie potrzeby okazać pomoc i dostrzec potrzeby osób niewidomych i niedowidzących.

 

17 pazdziernik 2019

Święto Ziemniaka

16 października  w naszej Szkole był wyjątkowy dzień, wyjątkowe święto i przede wszystkim wyjątkowi goście Pani Monika i Pan Rafała Kotyła – najwięksi w rejonie producenci ziemniaków z uroczej wsi Ołdrzychowo położonej pośród pól nad jeziorem Pakoskim niedaleko Janikowa.

Pogoda niestety nie pozwoliła nam na organizację na początku października wyjazdu na pole do Państwa Kotyła, część z nas pamięta jak cudownie było tam w zeszłym roku. Chcieliśmy  jednak pokazać uczniom jak długą drogę musi przejść Ziemniaczek, zanim trafi na nasze talerze. Poświęciliśmy więc wcześniej nasze buty i udaliśmy się na pole z kamerą i dronem, co udało nam się podejrzeć wszyscy mogli zobaczyć na przygotowanym przez Pana Krzysztofa Maszudzinskiego filmie.

Następnie wszystkie klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie pod okiem wychowawców prace prezentujące Ziemniaczka.

Później odbył się konkurs dla smakoszy.  Każdy reprezentant klasy z zasłoniętymi oczami musiał rozpoznać ziemniaczaną potrawę, za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali  punkt czyli ZMINACZKA

Było coś dla żołądka, zatem później musiało być coś dla głowy czyli krzyżówka.

Po wysiłku dla głowy nastąpiła kolej znowu na nasze brzuchu. Jedzenie na czas, ale jedna z osób karmiła ziemniakiem kolegę, który miał zasłonięte oczy.

Ostatnia konkurencja, a dokładniej 2 mini konkurencje tym razem  przeznaczone były dla nauczycieli i odbywały się  dwóch konkurencjach. 1 - Czy to obierka czy szalik na zimę?

i 2 - Ścieram cię błyskawicznie?

Czas naszego święta niestety szybko mijał. Podziękowaliśmy naszym „Ziemniaczanym” Przyjaciołom gromki oklaskami i zaprosiliśmy wszystkich na ziemniaczane przyjęcie. A co się działo niech pokażą zdjęcia:

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej