.

  ul. Solankowa 21, 88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018

17 kwietnia 2018 r. w MDK odbył się zorganizowany przez Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego III Wojewódzki Konkurs Wokalny „Dostrzeż mnie” w tym roku pod hasłem „Kocham Cię życie”. W konkursie wystąpiło 27 niepełnosprawnych intelektualnie wokalistów z 10 placówek z całego Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Konkurs uświetnili swoją obecnością niezwykli goście - Pani Aleksandra Peoplau Pełnomocnik Wojewody do Spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny oraz Pani Mirosława Kucol Wicestarosta Inowrocławski. Jak co roku spotkanie było nie tylko doskonałą okazją do zaprezentowania swoich niezwykłych talentów muzycznych, ale także okazją do wyśmienitej zabawy. Były takie chwile, że więcej osób znajdowało się na cenie niż na widowni. Pobudzeni muzyką, gotowi do tańca i szaleństw widzowie wspierali wykonawców towarzysząc im na scenie. Nie zabrakło tanecznych pociągów, szalonych tańców w parach i wielkich kół kręcących się w rytm muzyki. 17 kwietnia był także dniem, który dopieścił wrażliwe na czyste dźwięki uszy, wokaliści pokazali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ale najbardziej doceniono:

w I kategorii

I miejsce      Mariusz Szwed z ZSS w Żninie,

II miejsce     Dawid Laskowski ZS nr 5 w Rypinie,

III miejsce    Karolina Malewska z ZS nr 30 w Bydgoszczy,

wyróżnienie  Hubert Kowalski z inowrocławskiego Kotana i

Karolina Grygier z ZS nr 30 w Bydgoszczy

w II kategorii

I miejsce      Kacper Kowalski z ZPS w Szerzawach,

II miejsce     Konrad Jankowski z ZSS w Szubinie,

III miejsce    Michał Lubarski z KPSOSW w Toruniu,

wyróżnienie  Julia Hibner z ZSS w Szubinie i

                   Klaudia Kaczmarek z MDK w Inowrocławiu

Nagrody na konkurs ufundowało Starostwo Powiatu Inowrocławskiego i inni stali sponsorzy inowrocławskiego Kotana.

Przyznano także 3 nagrody specjalne:

Nagrodę Pani Aleksandry Peoplau Pełnomocnika Wojewody do Spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny (honorowego patrona konkurs) otrzymał Kacper Rybarczyk z inowrocławskiego Kotana.

Nagrodę Dyrekcji Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu otrzymała Paulina Kania z Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim Oddziału Zamiejscowego w Więcborku

Nagrodę Jury z przymrużeniem oka otrzymała Julia Hibner z ZSS w Szubinie

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, ponieważ każdy z nich zaczarował swoim występem publiczność. Koncert miał także charakter terapeutyczny - prowadzący, którzy wcieli się w postacie Kłapouchego i Pippi zapowiadając kolejne utwory uczyli całą publiczność jak pokochać życie i stać się szczęśliwym.

Konkurs był także okazją do zaprezentowania kulinarnych umiejętności uczniów, którzy kształcą się w zawodach kucharz i cukiernik. Przygotowali oni przepyszny poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów.

 

Uczniowie VII klasy brali udział w I Międzyszkolny Konkursie Pierwszej Pomocy "ratujmy innych bezpiecznie" zorganizowany przez Zespół Szkół nr 31 z Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów Marta, Mariusz i Tomek. Uczestnicy brali udział w trzech etapach zmagań: cześci teoretycznej teście, części praktycznej- pozorowany wypadek (udzielanie pierwszej pomocy oraz resuscytacja krążeniowo-oddechowa u osoby dorosłej według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji). Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Jesteśmy z Was dumni i czujemy się przy Was bezpieczniej.

 Dnia 9 kwietnia 2018 r. w ramach preorientacji zawodowej, uczniowie III klasy Gimnazjum odwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego w Inowrocławiu. Zostali oni oprowadzeni po pracowniach specjalistycznych, w których odbywa się praktyczna nauka zawodu. Szczególnie zapoznali się z zawodem ślusarza i stolarza. Mogli obserwować zajęcia prowadzone przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu, następnie pod okiem nauczycieli spróbowali własnych sił w prostych pracach stolarskich. Dziękujemy Dyrekcji Centrum Kształcenia Praktycznego w Inowrocławiu za umożliwienie zapoznania się z placówką.

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej