.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2022 - Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu

27 kwietnia 2022r.  uczniowie klasy VIII odwiedzili warsztaty w Centrum Kształcenia Zawodowego w Inowrocławiu. Poznawali praktyczna naukę w zawodzie stolarz i ślusarz. Z pewnością pomoże im to w wyborze kierunku kształcenia. Dziękujemy Centrum Kształcenia Zawodowego w Inowrocławiu za gościnę ;-)
 
27 kwiecień 2022

Sadzimy drzewa

SADZIMY I MY! Uczniowie Kotana pod „czujnym okiem” leśniczego pana Jacka Borkowskiego i pana Jacka Turulskiego, wzięli udział w akcji sadzenia nowych drzewek w lesie Leśnictwa Glinki. Leśnicy przekazali uczniom wiele cennych wskazówek, między innymi jak poprawnie sadzić drzewka, przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się w lesie oraz zdradzili kilka ciekawostek o roślinach i zwierzętach leśnych. Po ciężkiej – ale jakże przyjemnej pracy przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. Wielką atrakcją były również gry i zabawy terenowe. Uczestnicy leśnej wyprawy – składają serdeczne podziękowania za słodki upominek koordynatorowi do spraw edukacji w Nadleśnictwie Gniewkowo, panu Pawłowi Konwińskiemu. Społeczność uczniowska Kotana liczy na dalszą współpracę, której celem jest podnoszenie świadomości i sprawczości ekologicznej.

 

Z okazji zbliżającego się Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafii na terenie której znajduje się nasza szkoła - p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP, 26.04.2022r.  odbyło się spotkanie z zakonnikiem z Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze. Ojciec Kazimierz Maniecki przybliżył uczniom dzieje Sanktuarium Jasnogórskiego. W ciekawy sposób opowiadał także o cudach za przyczyną Maryi, o sukienkach zdobiących cudowny Obraz Matki Bożej oraz o zgromadzeniu Ojców Paulinów. Multimedialne spotkanie dopełnił film o Jasnej Górze.

 

22 kwietnia 2022r. delegacja z Kotana wzięła udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku, gdzie wiele szkół ponadpodstawowych  – dla których organem prowadzącym jest Powiat Inowrocławski - przedstawiło swoją ofertę edukacyjną.

 

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej