.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

05 wrzesień 2017

„Grupa Wsparcia- Spotkajmy się” w Kotanie Wyróżniony

1354

„Grupa Wsparcia- Spotkajmy się” w Kotanie

„ Grupa Wsparcia – Spotkajmy się” działa już w KOTANIE od września 2009r. Pomysł stworzenia tej grupy zrodził się z obserwacji potrzeb rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz własnych doświadczeń. Ideą, która przyświecała tej inicjatywie było pokazanie rodzicom i dzieciom, że fakt niepełnosprawności nie oznacza, że pozostają sami ze swoimi problemami. Chcieliśmy by poczuli, że są integralną częścią naszej społeczności i by się z nią utożsamiali. Z biegiem czasu przybyli do nas także rodzice dzieci, które nie są uczniami naszej szkoły.

Organizacja spotkań przebiega dwutorowo - rodzice mają zajęcia adresowane do nich, a dzieci w tym samym czasie biorą udział w zajęciach rewalidacyjnych, korekcyjno-wyrównawczych, zajęcia z arterapii, biblioterapii, zajęcia w pracowni Integracji Sensorycznej i Montessori.

W doborze tematyki spotkań kierujemy się zapotrzebowaniom zgłaszanym przez rodziców. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie poświecone tematowi seksualności osób niepełnosprawnych. Temat tak istotny a zarazem dla wielu krępujący przybliżyła rodzicom i opiekunom niepełnosprawnej młodzieży pani Magdalena Szczupakowska, psycholog szkolny. Dzięki ogromnej wiedzy i wyczuciu prelegentka potrafiła stworzyć atmosferę, która pozwoliła na otwartą dyskusję na tematy bardzo delikatne a zarazem tak normalne dla ludzi.

W poprzednich latach odbyły się już cykle spotkań poświęconych podniesieniu kompetencji wychowawczych rodziców. W tym roku szkolnym realizujemy hasło „Ten czas, to czas dla Ciebie” mając na uwadze potrzebę każdej osoby, a szczególnie kobiety do posiadania czasu poświęconego wyłącznie sobie. W ramach tych spotkań odbyły się zajęcia z jogi twarzy prowadzone przez zaprzyjaźnioną z Kotanem Panią Anetę Szustkę, instruktaż makijażu prowadzony przez Panie z Perfumerii Douglas, spotkanie z dietetykiem z Naturhouse, a ostatnio ze specjalistą fizjoterapii i terapeutą manualnym Panem Grzegorzem Kolczyńskim. To ostatnie spotkanie miało na celu nauczyć osoby opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi, czasem przecież już dorosłymi, jak dbać o własne zdrowie fizyczne przy podnoszeniu, czynnościach pielęgnacyjnych, ale także jak nie pomóc osobie niepełnosprawnej w przezwyciężaniu dolegliwości ze strony układu mięśniowego i kostnego.

Są też stałe elementy spotkań, w których w tym roku szkolnym tak jak i w latach poprzednich propagujemy wśród rodziców aktualne informacje dotyczące pozyskiwania środków z organizacji powołanych na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym np. NFZ, PFRON , PCPR.

Przez cały rok naszych spotkań rodzice mają możliwość skorzystania z porad psychologów, logopedów oraz oligofrenopedagogów.

Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2018 11:41

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej