.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2022 - Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu

23 czerwiec 2022

Wycieczka do Warszawy

Byliśmy! Zobaczyliśmy! Zdobyliśmy! WARSZAWA JEST NASZA!!!

W ramach Przedsięwzięcia POZNAJ POLSKĘ wybraliśmy się na „podbój stolicy”. Na pierwszy ogień poszło CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Eksplorowaliśmy strefę eksperymentowania z blisko 200 eksponatami. Był to przecudny czas wspólnej zabawy i nauki.

Przed kolejnymi podbojami posililiśmy się pysznym obiadem w BISTRO WIEM. Niezapomnianym przeżyciem była podróż warszawskim METREM. W drodze na ZAMEK KRÓLEWSKI podziwialiśmy przepiękne pomniki: Mikołaja Kopernika, Adama Mickiewicza oraz księcia Józefa Poniatowskiego. Mieliśmy przyjemność zobaczyć z bliska PAŁAC PREZYDENCKI, GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIEŻA oraz POMNIK OFIAR TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ.

Zwieńczeniem naszej wycieczki było spotkanie z Panią Martą Falkowską - Marczuk i Panią Małgorzatą Seroką, które w cudowny i malowniczy sposób oprowadziły nas po komnatach ZAMKU KRÓLEWSKIEGO. Swoimi opowieściami przeniosły nas w czasy panowania królów Polski.

Na zakończenie naszego pobytu w stolicy wybraliśmy się na spacer po warszawskiej STARÓWCE, gdzie „przybiliśmy piątkę” drugiej SYRENCE, podziwialiśmy krajobraz z warszawskich murów obronnych – przedbramia Bramy Nowomiejskiej Starego Miasta oraz Kolumnę Zygmunta. Każdy z nas przywiózł do domu pamiątki z pobytu w Warszawie!

A w drodze powrotnej planowaliśmy podbój kolejnych miast Polski…??

 

 

Dziś na deskach gościnnego Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka odbyła się impreza przygotowana przez nauczycieli Zespołu Szkół im. M. Kotańskiego wpisująca się w tegoroczne działania Powiatu Inowrocławskiego pn. „ Aktywny Powiat”
Celem imprezy było przygotowanie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców do bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i ekologią. Zadaniem zaproponowanych działań było zapoznanie uczestników z modelami bezpiecznych zachowań, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, utrwalanie prospołecznych postaw i wzbudzenie zaufania do przedstawicieli służb bezpieczeństwa –Służby Leśnej, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.


Młodzież szkolna miała okazję szkolić swoje umiejętności pod okiem specjalistów tzn. dr nauk o zdrowiu Pana Dominika Chmiela, młodszego brygadiera mgr Ireneusza Taraszki, zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu oraz Pana Pawła Konwińskiego Specjalisty Służby Leśnej z Nadleśnictwa Gniewkowo, ale również nabywać wiedzę podczas oglądania przedstawienia pt. „ Cały świat jest w naszych rękach”, prelekcji o zagrożeniach jakie dają nam używki, wykładu o zdrowym odżywianiu czy interaktywnej nauce prawidłowego budzenia i aktywności fizycznej.

Był to bardzo udany dzień, pełen emocji, radości i wiedzy, którą włożymy w wakacyjne walizki by być bezpiecznym i zdrowym.

 

 

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej