.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Szkoła Podstawowa

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu
30 pazdziernik 2022

Dzień Białej Laski

295
Październik był miesiącem, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski – czyli dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości i zwrócenie uwagi na potrzeby i możliwości osób niewidomych i słabowidzących. Jak co roku, nasza szkoła brała aktywny udział w kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.
W ramach tegorocznych obchodów Dnia Białej Laski po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z Panią Katarzyną i jej psem przewodnikiem – labradorem Maratem. Pani Kasia przybliżyła uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy codzienność osób niewidomych. Opowiedziała o tym, jak wykorzystuje na co dzień nowinki technologiczne, które ułatwiają jej funkcjonowanie. Dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób osoby z dysfunkcjami wzroku dobierają kolory ubrań oraz jak wygląda wizyta z psem przewodnikiem na basenie. Dzięki uprzejmości Pani Ireny z Filii Biblioteki Miejskiej dla Osób Niepełnosprawnych mogliśmy zapoznać się ze zbiorami czytelni dla osób niewidzących.
Klasy I-III podczas zajęć prowadzonych przez szkolną pielęgniarkę poznały budowę oka oraz dowiedziały się, jak należy dbać o oczy, by cieszyć się jak najdłużej sokolim wzrokiem. Uczniowie Szkoły Branżowej obejrzeli film o funkcjonowaniu osób niewidomych i słabowidzących. Mieli również szansę dowiedzieć się, jak należy pomagać spotkawszy osobę niewidzącą i jak zdecydowanie nie należy postępować. Podzielili się także swoimi doświadczeniami w tym temacie.
Dzięki corocznemu udziałowi w akcji „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” wiemy, jak należy się zachować, jeśli spotkamy osobę, która nie widzi i czujemy się dumni jako posiadacze certyfikatu Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym.

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej