Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Szkoła Podstawowa

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu
19 pazdziernik 2015

Dzień Eduakcji Narodwej na sportowo

1478

23 października 2015r. w Hali „Kujawianka” odbyła się impreza sportowa zorganizowana z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie podzielone zostało na dwie części.

Pierwszą stanowił mecz piłki halowej rozegrany pomiędzy uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Genowefy Jaworskiej, a uczniami Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu. Młodzi piłkarze rozegrali mecz w dwóch połowach trwających po 10 minut. Nie wyłoniły one jednak zwycięzcy, ponieważ zakończyły się wynikiem 2:2. O wygranej zadecydowały rzuty karne, w których, pomimo gorącego dopingu ze strony publiczności, lepsi okazali się jednak uczniowie Gastronomika.

W drugim meczu na parkiecie zobaczyć mogliśmy reprezentację kadry pedagogicznej obu placówek rywalizującą w meczu piłki siatkowej. Tegorocznymi przedstawicielami Kotana byli: p. Anna Beasel, p. Ilona Dobrzańska, p. Elżbieta Gąsiorek, p. Magdalena Wejkszner-Mianowana, p. Krzysztof Maszudziński, p. Marcin Rybarczyk oraz p. Marcin Szych. Pomimo silnej drużyny i ducha walki naszych Zawodników, lepsi okazali się nauczyciele Gastronomika, którzy wygrywając mecz 3:0 wzięli odwet za ubiegłoroczną porażkę.

DSC 2438 DSC 2454 DSC 2475 DSC 2509

DSC 2607 DSC 2657 DSC 2658 DSC 2659

DSC 2692 DSC 2693

Na uwagę zasługuje również publiczność zgromadzona w hali, która dopingiem wspierała drużyny obu szkół. Zawodnikom przez cały kibicował również Wicestarosta – p. Włodzimierz Figas, który otworzył mecz piłki nożnej.

W przerwach obydwu meczy odbywały się konkursy integracyjne dla uczniów. Młodzież mogła spróbować swoich sił w rozmaitych konkurencjach sportowych. Nie zabrakło śmiechu iupominków dla wszystkich uczestników zabaw.